Zajęcia mają na celu zapoznanie z projektowaniem podstawowych elementów budowli żelbetowych: stropów płytowo-belkowych, prostych tarcz , słupów, płyt dwukierunkowo zbrojonych, stropów płaskich, schodów, fundamentów oraz ścian oporowych.

Wykład: Czynniki wpływające na zakotwienie prętów zbrojeniowych w betonie - wymagania normowe a wyniki badań doświadczalnych. Wpływ pożaru na właściwości materiałów budowlanych i projektowanie/wymiarowanie elementów konstrukcyjnych. Przykłady obiektów w których wystąpił pożar - przyczyny i skutki. Wybuchy w/przy budynkach - przykłady, skutki, wnioski. Projektowanie prostych i złożonych konstrukcji przy użyciu komputerowych kalkulatorów i zaawansowanych metod obliczeniowych MES, w tym analiza wyboczeniowa. Współczesne metody tworzenia dokumentacji rysunkowej konstrukcji - modelowanie 2D i 3D oraz wstęp do BIM. Budowa nowoczesnego domu jednorodzinnego od A do Z.

Ćwiczenia: Tworzenie wykresu interakcji NED – MED dla prekrojów o nietypowym kształcie. Obliczanie długości zakotwienia prętów zbrojeniowych w betonie. 

Laboratorium: Uczenie się przez działanie przy: -wyznaczeniu naprężeń przyczepności pomiędzy prętem zbrojeniowym a betonem wg metody pull-out, w tym badanie wytrzymałości betonu na ściskanie, . - określaniu właściwości prętów zbrojeniowych na podstawie próby rozciągania w prasie hydraulicznej, - doświadczalnym przedstawienie mechanizmu zniszczenia belki żelbetowej z uwagi na ścinanie i zginanie.

"Metodologia Diagnostyki" sem VI w ramach przedmiotu "Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie", st. I stopnia, stac., niestac. i angielskie.